DAÜ Akdeniz Öğrenci Yurdu

DAÜ Yurtlar ve Kafeteryalar Müdürlüğü

Doğu Akdeniz Üniversitesi yerleşkesi içerisinde bulunan toplam 1068 öğrenci kapasitei Akdeniz Öğrenci Kompleksi, sahip olduğu fiziki nitelikleri, öğrenci-aile-üniversite üçgenindeki koordinasyonu ve çağdaş işletmecilik anlayışı ile gençlerimizin güven ve huzur içerisinde eğitim ve yaşamlarını sürdürebilecekleri, 2000’li yıllara yaraşır bir tesis olarak  hizmet vermektedir.

Günümüzün korkulu rüyası depreme karşı, perde beton ve tünel kalıp sistemi; doğal dış etkenlerle, ses ve ısıya karşı ise en son teknolojik yalıtım sistemi kullanılarak inşa edilen Akdeniz Öğrenci Kompleksi’nde kız ve erkek öğrenci bölümleri birbirinden bağımsız olup, odalar 2 öğrencinin barınabileceği şekilde tasarlanmıştır. Fiziksel engelli öğrencilerimiz de unutulmamış, onlar için de özel donanımlı odalar hazırlanmıştır.

Akdeniz Öğrenci Kompleksi’nde kalan öğrencilerimiz odalarındaki, yerel ve uydu yayın yapan televizyon, başucundaki uluslararası görüşme yapabileceği telefon, çalışma masası ve elbise dolabı, buzdolabı, banyo/WC ve sıcak su, ücretli ve ücretsiz internet hattı, ücretsiz günlük ve haftalık oda temizliği imkanlarından yararlanmaktadırlar.

Öğrenci Danışma Merkezi, 24 saat güvenlik, her katta tam donanımlı 3 mutfak, özel otopark ve çamaşırhane, elektrik ve su kesintilerine karşı jeneratör ve su deposu, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler öğrencilerimizin yararlanabileceği diğer olanaklardır. Yurtta merkezi ısıtma ve soğutma sistemi mevcuttur.

  • Fiyatlar YILLIK ve ABD Doları üzerinden verilmiştir. (Ücretler için ”Yurt Ücretleri” ne bakınız.)
  •  Peşin ödemeler veya peşinatlar kayıt esnasında ödenir,
  •  Yıllık demirbaş zararları için depozito alınır,
  •  Elektrik, su ve temizlik gibi giderler ücrete dahildir,
  •  Yurtlarda internet servisi ücretli ve ücretsiz olarak sağlanır.