Sıkça Sorulan Sorular

KKTC'de Okuyan Öğrenciler

Dikkat edilmesi gereken ilk özellik “yurdun fiyatı “dır. Ancak uygun bir yurt ararken yine de temel ihtiyaçlarınızı göz ardı etmemenizde fayda var. Bunlar nelerdir?

İlk olarak karar vermeniz gereken yurtta mı kalmalıyım apartta mı? Bulunduğum bölgede hangisi daha avantajlı?

KibrisKampusu.com üzerinden incelemek istediğiniz yurdun detay sayfasına giderek konum bilgisini görüntüleyebilir veya detaylı bilgi almak için yurt ile iletişime geçebilirsiniz.

Yurt detay sayfasında yurdun fotoğraflarının altında azami öğrenci sayısını görebilirsiniz.

Oda sayıları yurtlara göre değişmektedir. 1 kişilik odalardan 4 kişilik odalara kadar çeşitli oda tipleri bulunmaktadır. Tuvalet ve banyo bazı yurtlarda odalarda, bazı yurtlarda ise ortak alanlarda bulunmaktadır.

Sitemize kayıtlı tüm yurtlar denetlemeye tabi tutuldukları için standartlara uygun olmak zorundadırlar. Bu sebeple binanın cephesi farklılık gösterebilse de havalandırma ve pencere olarak yurtlar yeterli donanıma sahiptir.

Bazı yurt / apartların tamamında bulunmasa da büyük çoğunluğunda güvenlik önlemleri alınmaktadır ve zorunludur. Güvenlik önleminden en az biri birçoğunda mevcut. Yurtlarda güvenlik görevlisi olmasa bile mutlaka gece görevlileri bulundurulmak zorundadır.

Yurtların büyük çoğunluğunda mutfak bulunmaktadır. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği şeklinde iki öğün yemek sunulur. Ücrete dahil olup olmaması yurttan yurda veya yurt ile anlaşmanıza göre değişiyor. Apart ve pansiyonlarda ise öğrenci kendisi mutfakta yemeğini hazırlamak durumunda kalıyor.

Yurtların giriş / çıkış saatleri bulunduğu il ve bölge ile yurdun yetkilisine ve yurt kurallarına göre değişiklik gösterebiliyor. Kartlı sistem ya da parmak okuyucu özellikle büyük şehirlerdeki yurtlarda daha fazla yaygınlaşmış durumda. Bununla birlikte bazı yurtlar “öğrenci takip sistemi” programını kullanıyor. Bu program velinin öğrenciyi takibini kolaylaştırıyor.

Yurtların kendi etkinlikleri (mangal günleri, piknik günleri, yılbaşı ve mezuniyet organizasyonları gibi ) haricinde oyun salonları, spor salonları, havuz, hobi odası gibi bölümleri bulunmakta ve bir barınma alanı haricinde yurtta arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirmenize olanak sağlamaktadır.

Yurt kapasitesine bağlı olarak bazı yurtlarda revir bulundurma zorunluluğu vardır. Bazı yurtların ise sağlık kurumları ile anlaşmaları bulunuyor ve ücretsiz şekilde tedavi ya da muayene olabiliyorsunuz.

Yurtların çoğunda ütü ve çamaşır odası bulunuyor. Bazıları ücretsiz bazıları çok cüzi miktarda ücretlidir. Temizlik hizmeti ise yurtların genelinde günlük ya da haftalık olarak temizlik görevlileri tarafından yapılıyor.

Isınma için yurtların çoğunda merkezi sistem kullanılmaktadır. Pansiyon ve apartlarda ise kombi üzerinden kendiniz ayarlama yapabiliyorsunuz. Bazı yurtlarda sıcak su 7/24 bulunmuyor. Bu durumda yurt tarafından belirtilen saat aralıklarına dikkat etmeniz gerekiyor.

Kablosuz internet neredeyse yurtların tamamında mevcut. Ancak hızlı bir internet arayışında olan öğrenciler unutmasın ki yurtlardaki kişi sayısı pek de az değil. Zaman zaman bu konuda sorun yaşayabilirsiniz.

Etüt salonları büyük küçük çoğu yurtta mevcut. Bazı yurtlarda buna ek olarak araştırma ve ödev yapabileceğiniz bilgisayar odaları da bulunmaktadır.

KibrisKampusu.com anasayfası üzerinden şehir, üniversite ve yurt tipi seçerek aramalarınızı kendinize uygun şekilde filtreleyebilirsiniz. Yönlendirilmiş olduğunuz sayfada “fakülte” seçimi yaparak aramayı kampüsünüze kadar daraltabilir ve üniversitenizin seçmiş olduğunuz kampüsüne en yakın yurtları sayfa üzerinden incelemeye başlayabilirsiniz.

KibrisKampusu.com anasayfası üzerinde bulunan üst menüden “şehirler”e tıklayarak veya anasayfa üzerinde bulunan arama çubuğundan sadece şehir seçimi yapıp “Yurt Ara” butonuna tıklayarak seçmiş olduğunuz şehirde bulunan yurt, apart ve pansiyonları görüntüleyebilirsiniz.

KibrisKampusu.com anasayfası üzerinden şehir, üniversite ve yurt tipi seçimi yapıp açılan sayfada fakültenizi seçtikten sonra “Yurt Fiyatlarını Öğren” butonuna tıklayıp formu doldurarak seçmiş olduğunuz filtredeki yurtlara sizin adınıza tarafımızdan ücretsiz mesaj gönderilmektedir. Bu sayede yurtlar size geri dönüş sağlıyor aradığınız kriterlerdeki yurda en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Beğendiğiniz yurdun “İncele” butonuna tıklayarak detaylı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yurt detay sayfası üzerinde dilerseniz hiçbir ücret ödemeden formu doldurup yurdun sizi aramasını isteyebilirsiniz. Ya da “Yurdu Ara” butonu üzerinden yurtla kendiniz arayarak iletişim kurabilir ve ya “Whatsapp” ikonuna tıklayarak whatsapp üzerinden yurtla iletişime geçebilirsiniz.

KKTC'deki Yurt Sahipleri

KibrisKampusu.com arama motorlarında ön sırada yaralan sektörün lideri bir yurt arama portalıdır. Yurtlar ile öğrenciler arasında bir köprü görevi görmektedir. Dolayısı ile sitemiz içerisinde yer aldığınızda sürekli güncellenen bilgileriniz, içerik ve fotoğraflarınız ile hedef kitlenize kendinizi daha iyi tanıtabilirsiniz. Ayrıca KibrisKampusu.com ile iletişim bilgileriniz ve ulaşım bilgilerinizin doğru bir şekilde sürekli güncellendiğinden öğrencilerin daha hızlı bir şekilde size ulaşması sağlanmaktadır.

KibrisKampusu.com 2018 yılında KKTC’de kurulan gelişmiş yurt arama portalıdır. Arama motorlarında ön sırada yer alan ve Kıbrıs’ya sektörün lideri konumundaki kibriskampusu.com Kıbrıs’taki öğrencilere referans olarak gösterilmektedir.

KibrisKampusu.com olarak Kıbrıs genelinde tüm arama motorlarında ön sırada yer alarak kız ve erkek yurtları aramalarında yurtlar ile öğrenciler arasında bir köprü görevi görmekteyiz. İletişim araçlarını etkili bir şekilde kullanan hedef kitleniz öğrenciler, sitemizi çok iyi tanımakta ve yurtlara KibrisKampusu.com üzerinden ulaşmaktadır. Sitemizde şuanda aktif olarak 30’dan fazla Kıbrıs’ta yurt ilanı bulunmaktadır. Ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Sitemizin modern tasarımı, kolay kullanımı ve yurtların öne çıkarmak istediği özelliklerini hedef kitleye vermek istediği mesajı etkili bir şekilde anlatıyor ve tanıtıyor olmasından dolayı hedef kitleniz öğrencilere daha hızlı ulaşılmasını sağlamaktadır.

KibrisKampusu.com‘da reklam sözleşmeleri hangi tarihte sitemize giriş yaparsanız yapın bulunduğunuz sene itibariyle 1 mayıs tarihinde sonlanır. Yeni Sözleşmeler ve reklam yenilemeleri bu tarihten itibaren yapılmaktadır. Sitemize bu tarihten sonra reklam vermek isteyen ya da veren yurtların sözleşmeleri de yine bir sonraki yılın 1 Mayıs tarihi itibari ile son bulur.

Sitemizdeki reklam ücretlerine iletişim Formu kısmını doldurarak veya yurdumu ekle kısmını doldurarak mesaj atabilirsiniz. Yine iletişim telefonlarımızdan sitemize kolayca ulaşabilir; yetkili uzmanlarımız tarafından reklam alanları ve fiyatlandırma hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Öğrenciler KibrisKampusu.com’a giriş yaptığında size kolayca ulaşabileceği birçok yoldan kendilerine en uygun olanı tercih edebilirler. Öğrencilerimiz üniversiteyi kazanmış olduğu şehri seçerek arama yapabilmekte, ilgili şehirdeki yurtlar arasında size kolayca ulaşabilmektedir. Şehirler bölümünde yer alan ilçeler kısmı ile bulunduğunuz ilçeden de size rahat bir şekilde ulaşabilirler. Ayrıca üniversitede arama seçeneğimiz ile üniversitesini seçerek ilgili üniversite etrafında konumlanmış olan yurtlar içinden size hızlı bir şekilde ulaşırlar. Reklam içeriğinizde yurt bilgileriniz, fotoğraflarınız, özellikleriniz ve yurt telefonlarınız, whatsapp iletişim hattınız yer almaktadır. “Yurda fiyat sor” kısmından mesaj atarak ya da telefonlarınızdan sizinle irtibata geçerek fiyat ve yurt hakkında öğrenmek istedikleri gerekli bilgileri almaktadırlar.

Sitemizde öğrencilerin aradığı kriterlere uygun yurdu bulmaları oldukça kolaydır. Sitemizde “şehre göre”, “üniversite seçimi yaparak”, “yurt tipi / kız –erkek seçimi yaparak” ve “ilçeye göre” arama özelikleri vardır. KibrisKampusu.com öğrencilerimizin her arama şeklini kullanarak yurdunuza kolayca ulaşabileceği şekilde tasarlanmıştır.

KibrisKampusu.com’a kendi üye bilgileriniz ile giriş yaparak bilgilerinizi güncelleyebilir; fotoğraflarınızı değiştirebilir, öğrencilerden gelen mesajları cevaplayabilirsiniz.

Listeleri Karşılaştır

Karşılaştırmak