Kıbrıs Yurt Fiyatları

Kıbrıs’ta bulunan öğrenci yurtları bir çok üniversitenin de bulunduğu yerleşkelere yakın veya şehir merkezlerde bulunmaktadır. Kıbrıs Yurt Fiyatları öğrenci yurdunun bulunduğu konuma, yurt içindeki imkanlara ve özelliklere göre çok farklı fiyatlarla gelmektedir. Websitemizde öğrenci yurt fiyatları hakkında detaylı bilgileri her öğrenci yurdunun tanıtım sayfasında bulabilir veya bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Kıbrıs’ta Öğrenci Yurdu Fiyatları 2023

Bir site üzerinde topladığımız Kıbrıs’ta öğrenci yurdu fiyatları öğrendikten sonra danışmanlık şirketimiz aracılığı ile yurtlara kaydınızın yapılması ve özellikle Türkiye’den ilk kez gelecek olan öğrencilerin havalimanından kalacağı yurda kadar transferleri ve yerleştirme sürecini takip ediyoruz. Kuruluşumuz hakkında bilgiler.

kibris yurt fiyatlari

Yurt Çeşitleri ve Kıbrıs Yurt Fiyatları

Kıbrıs'ta bulunan öğrenci yurtlarının özelliklerine ve konaklama seçeneklerine göre listelerini inceleyebilirsiniz.

KKTC, Türkiye ile yakın ilişkileri ile bilinen, doğup büyüdüğünüz ülke dışında yabancı dil gereksinimi olmayan ve ‘Yavru Vatan’ diye adlandırılan Akdeniz’in güzel adası Kıbrıs’ın Kuzeyidir. KKTC 2019 yılı verilerine göre, 2019 akademik yılında eğitim veren 19 üniversiteyi bünyesinde barındırmaktadır. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyetinden binlerce öğrenci üniversite tahsili için KKTC’yi tercih ediyor. Öğrenci olarak beklenen ve hayal edilen tüm imkânlar ve standart KKTC’deki üniversitelerde var mı? Bu sorunun cevabi kişiden kişiye ve beklentiye göre değişse de, gerek yaşam gerekse üniversite kalitesi öğrencilerin büyük çoğunluğunu tatmin etmektedir.

Peki, KKTC’de eğitim görecekseniz nerede konaklayacaksınız, ev kiralamak mı daha iyi yurtta kalmak mı daha iyi? KKTC’deki öğrenci yurtlarının birçoğu özel ve kendi içerisinde profesyonel, birçoğu nerede ise otel konfor ve imkânları sunuyor. Peki, tüm Kıbrıs öğrenci yurtları her türlü standardı içerisinde barındırıyor mu? Bunun için yurtları ziyaret ettiğiniz ve kendiniz gözlemlemeniz gerekecek.

Kıbrıs Öğrenci Yurtları Kıbrıs’taki birçok öğrenci yurdunda öğrencilere sağlanan imkânların sınırı yok. Konum olarak sizi üniversitenize yürüyüş mesafesi yakınlığında olanından, gerek rahat konaklama imkânı, gerekse de yiyecek-içecek imkânı gibi pek çok özellik tam da öğrencilerin faydasına yönelik oluşturulmuş. Peki, Kıbrıs’taki öğrenci yurtlarında öğrencilere sağlanan imkânlar nelerdir? Veya niye yurtlar neden tercih edilir? Sizlere bunlardan bahsetmeye çalışalım.

  • Üniversitelerin olduğu bölgelerin her birinin manzarası birbirinden güzel ve gelişmiş, bu sebeple sizi rahatsız edecek bir yerleşkede yurt ile karşılaşmazsınız.
  • Yurt odaları öğrencilerin konforlarını ve rahat bir konaklama hizmetinin alınması için her detay düşünülmüş.
  • Yiyecek-içecek hizmetlerinin önemli bir konu olması nedeni ile gerek kendi kültürünüz gerekse Kıbrıs’a özgü yemeklerin tadına varabileceğiniz, yurt içinde bulunan veya yurt çevresinde konumlanmış birçok kafeterya, kafe ve restoran bulunmakta.
  • KKTC, güvenlik konusunda bulunduğu coğrafyanın en güvenli ülkesi, bu nedenle güvenlik sorunu ile asla karşı karşıya kalmazsınız. Yurtlar güvenlik kameraları ile 7/24 izlenmekte, bunun yanında yurtların güvenlik görevlileri bulunmakta. Özellikle kız çocuğu olan ailelerin en çok endişelendiği durum güvenlik olurken, Kıbrıs’taki yurtlar konunun hassasiyetini iyi düşünüp gerekli tedbirleri almış durumdadırlar.
  • Yurtlar fiyat ve standartlarına göre tuvalet ve banyolar oda içerisinde olabiliyor, ekonomik ve daha düşük hizmet sunan bazı yurtlarda katların ortak tuvalet ve banyoları oluyor
  • Ütü, çamaşır makinesi ve bunun gibi pek çok imkân da yurtlar tarafından öğrencilere sağlanmaktadır.

Kıbrıs öğrenci yurtları sağladıkları imkânlar ile hem öğrencilerin, hem de ailelerin gönülleri rahatlatmaktadır. Güven unsurunun her detayını benimsemiş bu yurtlardan profesyonel ve konforlu konaklama hizmetini sunmaktadırlar. Bu durumda fiyat değişkenlikleri ve yurt fiyatları ne kadardır?

KKTC’deki Öğrenci Yurtlarının Fiyatları

Yurtlardaki özelliklerini ve sunduğu imkanları sıralamak, kıyas yapmak bizim açımızdan kolay değil. Çünkü her yurdun kendine has imkanı ve standardı var buna göre konaklayacak olan öğrencilerin de değişiklik gösteren talep ve beklentileri var. Peki, yurtlardaki odaların kişi başı fiyatları ne kadar? Bu fiyatları hangi standartlar etkiliyor? Şimdi sizlere tüm bu değerlerden bahsetmeye çalışalım.

  • Yurtlarda odayı paylaşacak kişi sayısına göre fiyatlar değişmektedir. Kişi sayısı fiyatlara doğrudan etki eder. Konforunuzu ön planda tutup tek kişilik banyo ve tuvaleti olan bir yurt odası talebiniz var ise aylık 1500 TL ve üzeri fiyatlarla karşılamanız şaşırtıcı olmaz. Bunun dışında 4-5 kişilik odaların 500 TL civarında olduklarını görebiliyoruz.
  • Kişi sayısı düştükçe, odaların fiyatları da artış gösterir.
  • Yiyecek-içecek hizmetlerinin durumu, yatakların ranza mı yoksa tek kişilik yataklar mı oldukları ve odanın hangi cepheye baktığı gibi durumlar, yurt fiyatlarında farklılıklara neden olmakta.
  • Yurtlarda 24 saat sıcak su, internet ve bunun gibi diğer hizmetler de bulunur ve bu hizmetlerde yurt fiyatlarına dâhildir.

Şunu söyleyebiliriz ki, Kıbrıs’taki yurtların yaklaşık fiyatları 500 ila 2000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ultra lüks bir odada kalmak isteyen öğrenciler, aylık yaklaşık 2000 TL ile bu hayallerine kavuşabilirler.

Listeleri Karşılaştır

Karşılaştırmak
Arama